Renowacja biurowca AM Świętochłowice

photo

Głównym celem niedawnego remontu było ulepszenie wizualnego wyglądu głównego biurowca zakładu. Dodatkowy budynek i garaże znajdujące się w pobliżu głównej bramy zakładu zostały również częściowo odnowione w tym samym czasie. W trakcie projektu istniejące płyty okładzinowe zostały usunięte i zastąpione panelami Hairplan 300, innowacyjnym i estetycznym rozwiązaniem okładzinowym wykonanym ze stali pokrytej w granicie® Quartz. Hairplan to łatwy w montażu system elewacji opracowany przez ArcelorMittal Construction dla rynku budowlanego.

Krystaliczny wygląd

Granite® Quartz ma lekko teksturowaną powierzchnię, która imituje naturalny kwarc. Wewnętrzny blask Granite® Quartz nadaje wykończonej elewacji piękny, krystaliczny wygląd. Światło odbija się losowo od powierzchni kryształu, aby nadać powierzchni ciągle zmieniającą się fakturę. Powłoka organiczna 45 μm dostępna jest w 10 nowoczesnych i klasycznych kolorach, pasujących do każdego projektu dachu lub fasady. Granite® Quartz ma gwarancję do 20 lat w zależności od środowiska.

Aby uzupełnić kopertę, rury spustowe oraz krawędzie dachu i ściany zostały pokryte zakrzywionymi arkuszami Softline 35 pokrytymi Granite® HDX. Powłoka Granite® HDX o grubości 55 μm została opracowana specjalnie do pokryć dachowych, okładzin i zastosowań architektonicznych w trudnych warunkach klimatycznych lub środowiskowych. Jest dostarczany z gwarancją na korozję i łuszczenie do 35 lat. Softline został również opracowany przez ArcelorMittal Construction i umożliwia architektom i projektantom złagodzenie trudnych linii konstrukcji za pomocą zakrzywionych stalowych paneli okładzinowych.

Po zakończeniu prac porządkowych, aby przygotować elewację, trzeba było zainstalować ponad 500 metrów kwadratowych nowych paneli Granite® Quartz i Granite® HDX, a 2300 metrów kwadratowych fasady zostały ponownie otynkowane. Renowacja obu fasad rozpoczęła się w dniu 6 kwietnia 2015 r. I zakończyła się mniej niż pięć tygodni później.